SİLİFKE TARİH VE DOĞA ALANLARI ULAŞIMLARI

SİLİFKE TARİH VE DOĞA ALANLARI ULAŞIMLARI


Silifke'ye gelen misafirlerimizin bölgeye yabancı olmasının getireceği dezavantajları sunmakta olduğumuz hizmet paketleri ile avantaja çeviriyoruz. Tatilde zaman altındır sloganı ile hareket edip, sizlerin kısa zamanda bir çok Silifke değerine ulaşmanızı sağlıyoruz.

Silifke Gezilecek Yerler

Yılın büyük çoğunluğu gülümseyen güneşi, masmavi denizi, yüzyıllara meydan okuyan tarihi, tertemiz havası, doğal güzellikleri ve kültürel zenginliği ile Doğu Akdeniz kıyılarının en çarpıcı turizm merkezlerinden biridir Silifke.

Mersin'in en büyük ilçesi olan Silifke, Toros dağlarının eteğinde, Göksu Nehri'nin iki yakasında kurulmuş şirin mi şirin bir yerdir. Yılın büyük çoğunluğu gülümseyen güneşi, masmavi denizi, Anadolu'yu Kıbrıs'a bağlayan Taşucu Limanı, yüzyıllara meydan okuyan tarihi, tertemiz havası, doğal güzellikleri ve kültürel zenginliği ile Orta Akdeniz kıyılarının en çarpıcı turizm merkezlerinden biridir Silifke. Mersin'in can damarlarından biri olan bu renkli ilçede zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak ve huzur bulacaksınız.

Tarihi Değerler:
 Tatil anlayışınız deniz, kum, güneşten ibaret değilse, tatile gittiğiniz bölgenin ruhuna daha yakından dokunmak istiyorsanız Silifke'deki tarihi kalıntıları, kaleleri ve yüzyıllara meydan okuyan eserleri gezebilirsiniz.
 Mezgit Kalesi, Taş Köprü, Aya Tekla Kilisesi, Silifke Kalesi, Narlı Kuyu Mozaik Müzesi, Olba Antik Kenti ve Tokmar Kalesi, Adam Kayalar, Uzuncaburç, Tekir Ambarı Su Sarnıcı, Pomeinos Hamamı ve Üç Güzeller, Jupiter Tapınağı, Kral Mezarları... 
bölgenin tarihine ışık tutan önemli eserler arasında gelir.

Doğal Güzellikler:
 Doğal güzellikler açısından inanılmaz zengin bir yerdir Silifke. Gezerken mutlaka fotoğraf makinanızı yanınızda bulundurun çünkü gördüğünüz güzellikler karşısında nefesiniz kesilecek ve her birini fotoğraf albümünüzde ölümsüzleştirmek isteyeceksiniz. Boğsak Adası, Akçakıl Koyu ve Astım Mağarası, Cennet Cehennem Mağaraları, Aynalı Göl, Şeytan Deresi Kanyonu, Dalyan, Kuş Cenneti... bölgenin rengine renk, güzelliğine güzellik katan yerlerden bazılarıdır.

Plajlar ve Koylar:
 Yılın yorgunluğunu serin sularda atmak ve bol bol güneşlenmek istiyorsanız Silifke ve çevresindeki plajları ve koyları ziyaret etmelisiniz. Yapraklı Koy, Akçakıl Plajı, Boğsak Plajı, Susanoğlu Plajı, Akkum Plajı ve İncekum Plajı, Akçakıl Plajı, Eğribük Plajı, Tisan Adaları Plaj ve Koyları... vakit geçirmekten hoşlanacağınız, masmavi denizi ile kucaklayan, güneşi ile içinizi ısıtan yerlerin başında gelir.

Silifke Çarşısı:
 Tatilinizi hatırlatacak hediyelik eşyalar, yöreye özgü kıyafetler ve yiyeceklerden satın almak istiyorsanız Silifke'nin şirin mi şirin çarşısına uğramadan dönmeyin. Rengarenk takı tezgahları, sıra sıra dizilmiş hediyelik eşya dükkanları, küçük kafeler, yöreye özgü kıyafetler, aksesuarlar satan dükkanları gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Yaylalar:
 Tıpkı Adana'da olduğu gibi Mersin ve çevresinde de yaz sıcaklarından bunalanlar yaylalara çıkar ve bunaltan sıcaklardan böylece bir nebzede olsa uzaklaşmış olur. Sizde biraz serinlemek, göz alabildiğine uzanan yemyeşil doğanın içinde kaybolmak ve sakinliğin tadını çıkarmak istiyorsanız; Balandız, Kırobası ve Gökdelen Yaylası tüm misafirperverliği ile sizleri bekliyor.